Учасники і призери Олімпійських Ігор: 12 спортсменів

8 колективів фізичної культури правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб області

8 колективів фізичної культури правоохоронних органів, рятувальних та інших  спеціальних служб області

Види спорту:  боротьба самбо, пожежно-прикладний спорт, дзюдо, легка атлетика,  боротьба вільна, бокс, шашки

Дитячі спортивні секції: дзюдо, боротьба самбо, легка атлетика

Адреса:             вул. Чорновола, 122,  м. Івано-Франківськ

Телефон-факс: (2342) 75 05 16

email:               dynamo_if@i.ua

Громадська організація «Івано-Франківська обласна організація ФСТ “Динамо” України» складається із  восьми колективів фізичної культури. Вона стала справжньою кузнею олімпійських чемпіонів. В організації функціонують п’ять дитячих спортивних секцій, в яких займаються легкої атлетикою боротьбою самбо та дзюдо 86 учнів.

У 70-х роках минулого століття було закладено основу для спортивно-відпочинкового комплексу.  Шанувальники ФСТ “Динамо” України добре пам’ятають імена майстрів спорту І. Маланюка, С. Дячука, В. Кучера, В. Бринзака, В. Дячука, які виборювали призові місця на першостях України та ради ФСТ “Динамо”. І мало хто – про те, що секція з біатлону (тренер Б. Просвірін), де гартувалася воля цих спортсменів, була створена 30 років тому на базі звичайної середньої школи у Ворохті.

У 80-х роках була створена  секція  лижного  двоборства  (тренери В. Балакшин, А. Іпатов, М. Іпатов), де зростали переможці першостей тогочасного СРСР, України. Учасниками Олімпійських ігор були – чемпіонка світу з ковзанярського спорту Віра Бринзей, майстри спорту міжнародного класу Олександр Просвірін (лижне двоборство), боксери Андрій Федчук, який у 2000 році в Сіднеї виборов бронзову медаль та чемпіон світу серед юніорів Сервін Сулейманов. У класичній боротьбі рівних не було Михайлові Ткачуку, чемпіону світу серед юніорів. Срібним призером першості Європи з боксу став Віктор Поляков, який посів п’яте місце на Олімпійських іграх в Афінах, переможцем чемпіонату Європи в легкоатлетичному спринті став Сергій Осович.

Викладач Прикарпатського юридичного інституту Тарас Магмет – багаторазовий призер чемпіонатів України, рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон Європи з кульової стрільби.

У 2003 році звання чемпіонки Європи з легкої атлетики серед юніорів в естафеті 4х100м виборола Ірина Шепетюк. Тоді ж на зимовому чемпіонаті України з легкої атлетики майстер спорту Володимир Ковалик встановив рекорд країни з бігу на 800 метрів.

Учасниками Олімпійських ігор 2004 року стало шестеро Прикарпатських динамівців: Василь Федоришин (вільна боротьба), Андрій Федчук та Віктор Поляков (бокс), Неля Непорадна та Ірина Шепетюк (легка атлетика) і дзюдоїст Роман Гонтюк, який став срібним призером ігор. Учасниками «Олімпіади-2008» стають четверо динамівців області: гімнастка Дарія Згоба, легкоатлет Ірина Шепетюк дзюдоїст Роман Гонтюк та борець Василь Федоришин. У Пекіні Раман Гонтюк здобуває першу нагороду серед українців – стає бронзовим призером ігор. Василь Федоришин у вільній боротьбі виборює срібну нагороду. Дарія Згоба стає восьмою у командному заліку.

Наші жінки-боксери Вікторія Руденко, Оксана Штакун та Олександра Козлан з року в рік посідали перші місця на чемпіонатах України та міжнародних турнірах.

Пишається наша організація своїми легкоатлетами майстром  спорту України міжнародного класу Ігорем Гелетієм та майстром спорту України  Дмитром Дідоводюком.

На других Європейських Іграх у 2019 року в Мінську наші спортсмени посідають призові місця. Легкоатлет Станіслав Сеник в естафеті 4х200 та в командному заліку стає чемпіоном. Самбістка  Галина Ковальська здобуває бронзову медаль.

Значних здобутків домоглися наші спортсмени-самбісти на чемпіонаті світу 2020 року в Сербії. Андрій Лайщук стає бронзовим призером. Галина Ковальська та Уляна Кляпка посідають п’яті місця серед дорослих. В категорії U-20 чемпіонами стають Алла Бегеба та Михайло Свідрак, Юрій Яремчук посів другу сходинку. В категорії U-18  перше та другу місце здобули Сніжана Пліш та Марія Куневич.

Бажаємо нашим спортсменам та тренерам завоювання Олімпійських медалей.