Представництво у збірних командах України (2020рік): 11 спортсменів

Учасники і призери Олімпійських Ігор: 8 спортсменів

7342 членів товариства

15 колективів фізичної культури правоохоронних органів та рятувальних служб, з яких 5 об’єднаних

       Представництво у збірних командах України (2020рік): 11 спортсменів

       Учасники і призери Олімпійських Ігор: 8 спортсменів

       7342 членів товариства

       15 колективів фізичної культури правоохоронних органів та рятувальних служб? з яких 5 об’єднаних

       Види спорту: стрільба кульова, боротьба вільна, боротьба самбо, панкратіон, універсальний бій.

       Cпортивна база: водно – спортивна база, лижна база.

       Адреса: вул. Академіка Павлова,22, м.Чернігів

       Телефон: (0462) 606-350

       e-mail: chernigovdynamo@ukr.net

       Сайт: http://chernigiv.dynamo.ua/

       Щорічно обласна організація “Динамо” проводить значну кількість фізкультурно-оздоровсчих та спортивних заходів серед колективів правоохоронних органів, як з олімпійських так і неолімпійських видів спорту. Важливим фактором в роботі організації є тісна співпраця з представниками правоохоронних органів у розвитку фізичної культури і спорту, спільне планування роботи організації та прийняття колегіальних рішень.

       Згідно меморандуму між Управлінням превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області і Чернігівською обласною організацією ФСТ “Динамо” та затверджених планів, щорічно проводиться спільна виховна та фізкультурно-оздоровча робота з дітьми, які опинились у конфлікті із законом, дітьми-сиротами, дітьми позбавлених батьківського піклування, дітьми батьки яких є учасниками або загинули в АТО/ООС. 

       На сьогодні обласна організація налічує 9 заслужених майстрів спорту, 4 заслужених тренери, 13 майстрів спорту міжнародного класу, 60 майстрів спорту, 2 заслужені працівники фізичної культури та спорту. За останні роки провідними спортсменами обласної організації встановлено рекордів світу -12, Європи – 11, України -29. 

       На Олімпійських іграх здобуто 5 медалей, з них:

       – 1 золота; – 2 срібні; – 3 бронзові.

       На чемпіонатах світу здобуто:

       – 16 золотих; – 10 срібних;  – 12 бронзових медалей.

       На чемпіонатах Європи здобуто:

       – 54 золотих; – 28 срібних; – 22 бронзових медалей.

       Провідні спортсмени Чернігівської обласної організації “Динамо”:

       Олена Костевич – заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової, чемпіонка світу та Європи, України, Олімпійська чемпіонка ХХУІІІ літніх ігор –2004 р. (м. Афіни Греція) та дворазова бронзова призерка ХХХ літніх Олімпійських ігор (м.Лондон, Великобританія);

       Галина Авраменко – заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової, неодноразова чемпіонка  Європи, України, чемпіонка та рекордсменка Світу;

       Христина Дмитренко – майстер спорту України з біатлону, чеипіонка та призерка чемпіонатів України, олімпійська чемпіонка І зимових юнацьких Олімпійських ігор.

       Юлія Лобан – майстер спорту України з багатоборства, неоднразова срібна призерка чемпіонатів України.

       На Чернігівщині обласна організація “Динамо” була створена у 1932 році. На той час особлива увага в організації приділялась розвитку стрільби кульовій, боротьбі самбо, дзюдо та лижним гонкам.

       У 1958 році  в Чернігівській обласній організації “Динамо” була заснована боротьба самбо. Першим тренером був майстер спорту СРСР Гулай В.Ф., який працював 29 років. За цей час їм особисто було підготовлено 19 майстрів спорту СРСР, 5 чемпіонів України (О. Джекурашвілі, М. Палкін, В. Орлов, В. Несін, М. Дєєв),  1 чемпіон та 3 призери СРСР (Ю. Шликов, В. Балуба, С. Стасюк, М. Дєєв).

       У 1960 році створена секція зі стрільби кульової. Першим тренером був Бичков В.А.  В 1969 році його змінив Заслужений тренер України та СРСР Созонтов В.О., який підготував 3-х майстрів спорту міжнародного класу, 12 майстрів спорту, 30 кандидатів у майстри спорту та багато спортсменів масових розрядів.

       Найвищим досягненням Созонтова В.О. є підготовка Заслуженого майстра спорту Геннадія Авраменка, який став бронзовим призером ХХІУ літніх Олімпійських ігор – 1988 року у м. Сеул, Південна Корея.

       З 1997 року в Чернігівській ОО “Динамо” на посаді тренера зі стрільби кульової працює Заслужений тренер України  Назаренко Г.Н.  За період роботи підготувала 2-х Заслужених майстрів спорту України, 5-х майстрів спорту України міжнародного класу, 13-х майстрів спорту України, серед яких  чемпіони та призери Світу та Європи  Галина Авраменко, Катерина Самохіна, Юлія Григор’єва, Ігор Христенко, Павло Дубинський, Дмитро Воловик та інші.

       Найвищим досягненням в стрільбі кульовій обласної організації “Динамо” є завоювання золотої Олімпійської медалі Заслуженим майстром спорту України  Оленою Костевич  на ХХУІІІ  літніх Олімпійських іграх – 2004 року у м. Афіни, (Греція), а на ХХХ літніх Олімпійських іграх – 2012 року  у м. Лондоні, (Великобританія) Олена Костевич здобула дві бронзові медалі у стрільбі з пневматичного та малокаліберного пістолету  (ПП-2 та МП-5).

       А перша олімпійська нагорода в обласній організації “Динамо”  належить чемпіону Світу з лижних гонок Заслуженому майстру спорту СРСР Олександру Батюку, який на ХІУ зимових Олімпійських іграх в м. Сараєво, (Югославія) став срібним призером. Заслуга в підготовці О. Батюка належить Заслуженому тренеру України та СРСР Гусєву В.В.

       Найближчими планами обласної організації ФСТ “Динамо” є створення стрілецького центру на базі адміністративної будівлі  по вул. Академіка Павлова, 22 та сучасної бази відпочинку на лівому березі річки Десна для занять фізичною підготовкою і спортом членам-динамівцям правоохоронних органів.