Динамівка Ольга Харлан стала однією з головних героїнь фільму «Танець із шаблями»

       Динамівка Ольга Харлан стала однією з головних героїнь фільму «Танець із шаблями»

       Найкраща спортсменка 2020 року за версією Міжнародної федерації фехтування динамівка Ольга Харлан отримала ще й медаль як найкраща спортсменка року України. Церемонія вручення нагороди міністром Вадимом Гутцайтом стала особливою: заразом було презентовано кінострічку Олександра Тарасенка «Танець із шаблями». Захоплива історія про здобуття золотих медалей українською збірною з фехтування на шаблях на Олімпійських іграх у Пекіні в 2008 році заснована на реальних подіях.

       Саме ця подія стала найпотужнішим поштовхом у спортивному житті Ольги Харлан, на той час багаторазова переможниця чемпіонатів і кубків України, призерка чемпіонатів Європи і світу серед юніорів у командних змаганнях. Сьогодні вона – вже 6-разова чемпіонка світу з фехтування, багаторазова чемпіонка Європи, призерка Олімпійських ігор 2012 року, кілька разів визнана найкращою спортсменкою року в Україні, її ім’я вписано у міжнародний Зал слави FIE (Міжнародна федерація фехтування).

       Саме перемога команди української збірної на Олімпіаді у Пекіні 2008 року перевернула уявлення про український спорт, і не лише за кордоном, а й у нашій державі. Авжеж, спорт – це життя для тих, хто віддається наповну на тренувальних майданчиках, прагнучи дістатися такого високого п’єдесталу. Виваженість і вправність спортсменок у поєдинках, зворушливі хвилювання очікувань, щирі емоції перемоги – кожен кадр переживаєш так, ніби сам – спортсмен. Поза кадром не лишилися і щоденний труд у тренуваннях, і довершеність мистецтва фехтування. Фільм просякнутий твердою вірою перемоги завдяки підтримці тренерів, завдяки єдності команди і наполегливості у підвищенні власної майстерності. Це історія про те, як стають переможцями Олімпійських ігор прості школярі.

       Документальна стрічка Олександра Тарасенка «Танець із шаблями. Формула олімпійського золота» – переконлива історія на реальних подіях, варта уваги юних спортсменів і тих, хто тільки мріє про спорт; а також – і їх батьків.

       Подивитися фільм можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=G6KpX8Aym78