Всі ми впевнені в перемозі Збройних Сил України над ворогом, що підступно напав на нашу рідну країну. Завдяки дружнім країнам, які  підтримують Україну в боротьбі проти російських загарбників, українські воїни на сьогоднішній день мають найсучасніше озброєння та техніку.

Разом з тим тисячі хлопців і дівчат, які боронять країну на фронті, потребують допомоги в забезпеченні засобами індивідуального захисту, сучасного польового спорядження, амуніції і обмундирування, засобами транспортування. Починаючи з 2014 року вагомий внесок в допомогу ЗСУ в цій сфері робили волонтери, які значно активізували свою діяльність у зв’язку з повномасштабним вторгненням ворога на територію суверенної України. Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України на ряду з іншими організаціями включилися у волонтерську роботу.   

«Одним із головних напрямків Товариства є фізкультурно-оздоровча та спортивна робота. Також надзвичайно важливим напрямком діяльності є розвиток і підтримка олімпійського руху. Спортсмени-динамівці за період незалежності України завоювали понад 164 олімпійські медалі. Станом на початок 2023 року понад 4 тис. динамівців взяли участь у 400 міжнародних і всеукраїнських змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту та вибороли майже 2,5 тис. нагород різного ґатунку.Проте волонтерська діяльність стала невід’ємною частиною роботи фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України в період військового стану. Товариство корінним образом змінило формат своєї діяльності: колектив продовжує роботу, надаючи посильну допомогу ЗСУ, територіальній обороні, вимушеним переселенцям, тощо. Наближаючи нашу спільну перемогу.»  – коментує Віктор Корж, перший заступник голови ФСТ «Динамо»України.

Не відстають від волонтерів і українські підприємства, що працюють над  сучасними розробками для військових, багато з яких є абсолютно новітніми і потребують демонстрації та ознайомлення з ними широких військових кіл.

В рамках заходу, зокрема, були представлені наступні проєкти та продукти для підтримки сил оборони України:

«Мобільні шпиталі для перемоги»

Масштабний проєкт благодійної організації «Благодійний Фонд «Реконструкції та розвитку України» спрямований на порятунок життів наших захисників на передовій, виходячи із принципу «золотої години».

Мобільний шпиталь – це повноцінна лікарня на колесах, оснащена сучасним медичним обладнанням. Медичний центр дозволяє надавати невідкладне оперативне втручання та діагностику безпосередньо поблизу активних бойових дій. Зокрема, у приймальному відділенні мобільної клініки розташована гідравлічна оглядова кушетка, оглядові акумуляторні лампи, офтальмоскоп, інструментальний стіл.

Шпиталь на колесах має 4 відсіки, розробник врахував найважливіші умови експлуатації комплексу в бойових умовах, окремий акцент – це санітарні умови. Спеціальні стійкі покриття, що легко миються, ергономічні меблі, туалет і душ. Мобільний шпиталь має підвищену прохідність та власний генератор, що дозволяє йому працювати абсолютно автономно.

Одночасно в мобільному шпиталі може працювати дві команди медиків. Один такий шпиталь може рятувати понад сотню життів військових та цивільних щодня.

В рамках проєкту для забезпечення потреб фронту планується постачання 52-х мобільних шпиталів, які за оцінками військових та медиків мають покрити всю лінію фронту.

Перший мобільний шпиталь вже переданий Головному управлінню розвідки Міністерства оборони Зараз він вже рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку.

Орієнтовна вартість одного мобільного шпиталю з обладнанням становить близько 240 тис. євро.

«Продемонструвати можливості мобільного шпиталю, надати корисну інформацію про нього та обмінятися практичним та фронтовим досвідом між військовими і волонтерами на базі «Волонтер-Експо»  –  це те що ми плануємо зробити на цій виставці. Ми долучили до цього майданчику наших партнерів та друзів з метою консолідації спільних зусиль волонтерського руху та військових по наближенню нашої перемоги. Від того, наскільки ефективно і швидко ми об’єднаємо наші можливості та можливості інших учасників виставки в рамках цього проєкту, залежить не тільки порятунок життів, а й подальша дієздатність і повернення до повноцінного життя тисячі наших захисників. Тільки разом ми пришвидшимо перемогу України!», – президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко