Перший заступник голови ФСТ «Динамо» України Віктор Корж та президент БО БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко виступили перед учасниками марафону «Медичне волонтерство», який відбувся 30 березня  під час проведення виставки Public Health 2023 та LabExpo 2023 у м. Києві у приміщенні Міжнародного Виставкового Центру.

Як відомо, із перших днів повномасштабного російського вторгнення Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» України активно приймає участь  у волонтерському русі. Одним з напрямків є партнерство з БО БФ «Реконструкції та розвитку України», зокрема і у проєкті «Мобільний фронтовий госпіталь».

«Основними нашими видами діяльності ФСТ «Диномо» України до початку повномасштабного вторгнення були: фізкультурно-оздоровча діяльність, популяризація олімпійських і неолімпійських видів спорту, а також національно-патріотичне виховання. З початком війни товариство почало займатись волонтерством. Тільки за 2022 рік ми провели більше 200 організаційних, гуманітарних, благодійних, культурно-просвітницьких та спортивних заходів, у яких взяли участь майже 25 000 осіб. Для тренувань збройних формувань, територіальної оборони з вогневої і практичної стрільби, вивчення матеріальної частини зброї та правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, а також медичної підготовки, надано приміщення навчальних класів стрілецьких тирів, у яких пройшли підготовку та набули необхідних навиків майже 36 000 осіб», –  відзначив Віктор Корж, перший заступник голови ФСТ «Динамо» України.

Він також наголосив, що у ДЮСШ та спортивних секціях ФСТ займаються з понад 600-ма дітьми із сімей переселенців. Організовано  також 34 заходи за участю більше ніж  4 000 учасників, серед яких переважно діти.

За словами Віктора Коржа загалом ФСТ «Динамо» України здійснено 41 гуманітарний захід, під час якого залучено та видано 200 тон гуманітарної допомоги, а також 11 благодійних акцій, у яких взяли участь більше 10 000 учасників.  В рамках цих заходів зібрано понад 200 000 грн. благодійної допомоги на потреби ЗСУ, інших військових формувань та внутрішніх переселенців. Надано приміщення для тимчасового проживання понад 5 000 особам з числа переселенців.

«Одним із найважливіших проєктів, до якого долучилося товариство, в якості партнерів – це проєкт мобільних фронтових госпіталів.  Ми прекрасно знаємо, які можуть бути травми в спорті, при великих навантаженнях. Наша діяльність пришвидшує перемогу, бо наші спортсмени, які беруть участь в міжнародних змаганнях, олімпіадах, виборюють перемоги і тим самим привертають увагу до України і подій які відбуваються. Вони є носіями української національної культури і тим самим об’єднують навколо нас можливості волонтерської допомоги» зазначає Віктор Корж

 

«Мета нашої участі у марафоні є привертання уваги до проблем мобільної фронтової медицини, а саме нестачі пересувних клінік із надання невідкладної стабілізаційної допомоги на передовій. Актуальність проблеми полягає у тому, що у прифронтових зонах більшість лікарень та медичних закладів зруйновані або не можуть використовуватись із міркувань безпеки. Саме тому сьогодні ми презентуємо тут масштабний проєкт нашого Фонду «Мобільний фронтовий госпіталь»., – заявив Артем Гончаренко, президент БО БФ «Реконструкції та розвитку України».

Під час виступу Артем Гончаренко зазначив, що мобільний фронтовий госпіталь – це повноцінна лікарня на колесах, оснащена сучасним медичним обладнанням. Медичний центр дозволяє надавати невідкладне оперативне втручання та діагностику безпосередньо поблизу активних бойових дій. Зокрема, у приймальному відділенні мобільної клініки розташована гідравлічна оглядова кушетка, оглядові акумуляторні лампи, офтальмоскоп, інструментальний стіл. Лабораторія мобільного госпіталю устаткована автоклавом, центрифугами для біоматеріалу, глюкометром, гематологічним аналізатором, мікроскопом. У рентгенкабінеті мобільної клініки встановлено стіл та рентгенівський апарат, а також ультразвуковий апарат. Операційна шпиталю оснащена дефібрилятором, портативними інфузійними насосами, ларингоскопом, операційним столом, аспіраційним насосом та анестезіологічним апаратом.

Він також додав, що лікарня на колесах має 4 відсіки, розробник врахував найважливіші умови експлуатації комплексу в бойових умовах, окремий акцент – це санітарні умови. Спеціальні стійкі покриття, що легко миються, ергономічні меблі, туалет і душ. Мобільний фронтовий госпіталь має підвищену прохідність та власний генератор, що дозволяє йому працювати абсолютно автономно. Одночасно в мобільному фронтовому госпіталі може працювати дві команди медиків. Лише один такий госпіталь може рятувати щодня понад 100 життів наших захисників та цивільних осіб.

«Ефективність діяльності такого мобільного госпіталю вже підтверджено на практиці. Перший переданий нами госпіталь втричі збільшив кількість повністю реабілітованих поранених завдяки наданню своєчасної медичної допомоги, які вернулись у стрій», – підкреслив Артем Гончаренко.

Президент БФ «Реконструкції та розвитку України» також подякував всім партнерам, які долучилися до реалізації цього проєкту, та закликав всіх учасників марафону «Медичне волонтерство» до консолідації зусиль по наближенню Перемоги.

Підсумовуючи виступ, перший заступник голови ФСТ «Динамо» України закликав партнерів об’єднуватися у спільних проєктах та ділитися інформацією про них.  «Ми завжди відкриті до діалогу і хочемо запросити всіх учасників марафону до співпраці з нами. Ми з радістю готові контактувати, обговорювати проєкти і допомагати в реалізації один одному»  –  резюмував Віктор Корж.

Як повідомлялось раніше, перший мобільний фронтовий госпіталь вже передано Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. Зараз він рятує сотні життів наших захисників у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. У планах Фонду забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту.

Нагадаємо, що благодійним фондом “Реконструкції та розвитку України” продовжується збір коштів на мобільні фронтові госпіталі для військових на передовій.