З 1 червня Україна переходить до третього етапу послаблення карантину, так званий адаптивний карантин. Уряд дозволив відкриття спортивних залів, басейнів, фітнес-центрів тощо. Щоправда, з певними обмеженнями.

       З 1 червня Україна переходить до третього етапу послаблення карантину, так званий адаптивний карантин. Уряд дозволив відкриття спортивних залів, басейнів, фітнес-центрів тощо. Щоправда, з певними обмеженнями. Чи не зарано ввели пом’якшення, зважаючи на епідемічну ситуацію, що залишається складною (щодня фіксується в середньому близько півтисячі нових хворих на коронавірус. Залишається високим й рівень смертності від COVID-19).

       “Світ переживає форс-мажорну ситуацію, – підкреслив перший заступник голови ФСТ «Динамо» України, віцепрезидент НОК України, доктор медичних наук Віктор Корж в ефірі програми «Здорова політика» на Українському радіо. Думаю, що обмежувальні і протиепідеміологічні заходи, які запроваджені в країні, це абсолютно правильні рішення. Обмеження, які зараз знімаються, інколи мають як логічну, так економічну і політичну складову. Якщо захворюваність не йде на спад, то справді виникають питання щодо доцільності пом’якшення карантинних обмежень. З іншого боку, ми розуміємо, що громадяни і бізнес, зокрема, просто вже не витримують цього навантаження. Ця історія з пандемією привчить нас до елементарних речей, до яких ми завжди недбало ставилися, зокрема дотримання особистої гігієни. Запорука боротьби з коронавірусом полягає в загальному фізичному і психологічному здоров’ї нації. Якщо нація хвора, вона хворітиме як не на одну, то на іншу хворобу”.

       На питання, як пандемія COVID-19 вплинула на вітчизняну спортивну сферу, зокрема, на діяльність ФСТ “Динамо” України Віктор Корж зазначив: “Ми виконали всі вимоги уряду, спортивні споруди на час карантину були зачинені. Ми їх ремонтували і готували до майбутніх спортивних заходів. Безумовно, ми зазнали великих збитків. Захворюваності серед динамівських спортсменів сьогодні практично не спостерігається. Тестуванням спортсменів на наявність коронавірусної інфекції опікуються спортивні товариства, національні федерації з олімпійських видів спорту, МОЗ”.

       У зв’язку з пандемією коронавірусу було перенесено літні Олімпійські ігри-2020. Як це сприйняли спортсмени і чи відновили тренування розповідає Віктор Корж: “Проведення Олімпіади в 2021 році поки під питанням, оскільки повинна вщухнути пандемія не лише в Японії, а у всьому світі. Заявку на участь подало понад 200країн світу. Це дуже важкий психологічний удар для наших спортсменів. Це відтерміновані або знищені мрії. Плавець без басейну – це не плавець. Загальна фізична підготовка – це єдиний засіб, який залишився. Проте, підтримувати надзвичайно високу спортивну форму постійно не можливо. Її можна виводити на самий верх 2-3 рази на рік, хоча і це не всім вдається. Тому це технологічно і фінансово колосальна проблема. Фінансування державного фонду по боротьбі з коронавірусом відбулося за рахунок скорочення, зокрема, програм розвитку фізичної культури та спорту. Тому невідомо, як навіть до кінця року ми зможемо забезпечити належний рівень і ритм підготовки наших олімпійців. Наразі підготовка до Олімпійських ігор триває. Відновилися навчально-тренувальні збори, а з липня відбуватимуться вже всеукраїнські змагання. На жаль, майже усі чемпіонати світу і Європи в цьому році скасовані. Це важливий елемент для оцінки своїх сил перед Олімпійськими іграми для кожного спортсмена”.