07 травня у конференц-залі Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України відбулася церемонії відзначення кращих спортсменів ФСТ «Динамо» України з зимових олімпійських видів спорту за результатами виступів у головних міжнародних змаганнях сезону 2020/2021 років та підписання Договору про співпрацю між Громадською спілкою «Легка атлетика України» та Товариством.

       07 травня у конференц-залі Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України відбулася церемонії відзначення кращих спортсменів ФСТ «Динамо» України з зимових олімпійських видів спорту за результатами виступів у головних міжнародних змаганнях сезону 2020/2021 років та підписання Договору про співпрацю між Громадською спілкою «Легка атлетика України» та Товариством.

       У церемонії відзначення взяли участь представники правоохоронних органів України, Громадської спілки «Легка атлетика України».

       Підчас виступу про здобутки спортсменів Товариства з зимових олімпійських видів спорту у сезоні 2020/2021 років перший заступник голови Товариства Корж Віктор Петрович зазначив, що до складу національних збірних команд України з зимових олімпійських видів спорту входить 51 спортсмен – динамівець, що становить 10 % від загальної кількості, у т.ч.: до основного складу – 30 спортсменів (15 %), спортсмени взяли участь у чемпіонатах і Кубках світу, Європи, інших міжнародних змаганнях з біатлону, лижних перегонів, фігурного катання на ковзанах.

       Динамівські біатлоністи вибороли 3 нагороди різного гатунку, з яких 1 срібна та 2 бронзові, а саме:

– на чемпіонаті Європи (м. Душники-Здруй, Польща) спортсменки Товариства вибороли срібну та бронзову нагороди. Меркушина Анастасія в індивідуальній гонці 15 км і Семеренко Віта у складі змішаної естафети відповідно.

– на чемпіонаті світу (м. Поклюка, Словенія) Меркушина Анастасія, Підгрушна Олена, Блашко Дар’я у складі жіночої збірної команди в естафеті 4х6 км здобули бронзову нагороду.

       Кандидатами на участь у XXIV зимових Олімпійських іграх, які відбудуться з 04 по 20 лютого 2022 р. в м. Пекін (Китайська Народна Республіка) є 16 спортсменів-динамівців з біатлону, лижних перегонів та фігурного катання на ковзанах.

       При підписанні Договору про співпрацю між Громадською спілкою «Легка атлетика України» та Фізкультурно-спортивним товариством “Динамо” України Корж Віктор Петрович наголосив, що на протязі останніх десяти років до складу національної збірної команди України з легкої атлетики у середньому входить приблизно  25 відсотків від загальної кількості членів збірної команди. У 2021 році до складу увійшли 127 спортсменів-динамівців (22 %).

       За роки незалежності Товариство делегувало на Олімпійські ігри майже 200 легкоатлетів (50 %). Легкоатлети-динамівці вибороли 12 (70 %) нагород різного гатунку. На останніх олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро (2016 р.) динамівець Богдан Бондаренко виборов для української легкоатлетичної збірної єдину бронзову нагороду у стрибках у висоту.

       Свої імена в історію світової легкої атлетики вписали: Валерій Борзов, Микола Авілов, Ольга та Віктор Бризгіни, Інеса Кравець, Наталія Добринська, Олена Красовська, Богдан Бондаренко та багато інших відомих легкоатлетів.

       За останні шість років понад 250 динамівських легкоатлетів взяли участь у чемпіонатах та фіналах Кубків світу, Європи і здобули понад 100 нагород різного гатунку.

       До складу легкоатлетичної збірної команди України для участі в Європейських іграх у Мінську (2019 р.) увійшли 12 (57 %) динамівців. Спортсмени Товариства на Іграх у складі легкоатлетичної збірної вибороли 4 (66 %) нагороди.

       На сьогоднішній день 42 динамівських легкоатлета проходять службу у правоохоронних органах, рятувальних та інших спеціальних службах.

       Спортсмени-динамівці є потужним кадровим резервом і після виступу у великому спорті в подальшому за бажанням проходять або проходитимуть службу у підрозділах правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних службах. Така практика використання спортсменів на посадах різних фахівців у спеціальних підрозділах правоохоронних органів історично існує у Товаристві (Інга Бабакова, Інеса Кравець, Красовська Олена, Блонська Людмила, Банзерук Іван та багато інших провідних легкоатлетів країни.

       Олімпійський норматив для участі у XXХII літніх Олімпійських іграх 2020 року (м. Токіо, Японія) виконали 10 спортсменів-динамівців.

       Корж Віктор Петрович підбиваючи підсумки та користуючись нагодою зазначив, що спортсменами Товариства у першому кварталі 2021 року на чемпіонатах світу та Європи здобуто 23 нагороди різного ґатунку, з яких 9 найвищого.