Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум
Закарпатська обласна організація ФСТ «Динамо» України

Закарпатська обласна організація ФСТ «Динамо» України

 

     Закарпатська обласна організація ФСТ «Динамо» України створена в 1946 році і є наймолодшою організацією ФСТ «Динамо» України.

     В повоєнні роки особливо популярними в області стають ігрові види спорту, в першу чергу футбол. Його розвитку в динамівських колективах фізкультури приділяли значну увагу.

     Так, в 1946 році створюються футбольні команди «Динамо» в Ужгороді та Мукачеві. Команда «Динамо» (м.Ужгород), які вже у 1947 році стала переможцем кубка Української республіканської організації «Динамо», а в 1949 році зайняла 3-є місце в першості УРСР по футболу. Не менш популярним став і волейбол. В Ужгороді було створено динамівську збірну команду області, яка своїми спортивними здобутками стала відома далеко за межами області. Три роки поспіль, з 1956 по1959 роки, динамівська збірна команда області з волейболу здобувала перемоги та посідала перші місця в чемпіонатах Української республіканської організації «Динамо» України, а в 1958 році представляє республіканську організацію на Всерадянському чемпіонаті «Динамо».

     На сторінки історії ФСТ «Динамо» України в Закарпатській області внесли вагомий вклад і спортсмени-динамівці зі стрільби з лука, перша сторінка якої належить першому в історії спорту на Закарпатті МСМК Андріані Дудинській, срібному призеру чемпіонату СРСР в 1967 році, члену збірної команди СРСР в період з 1967 по 1979 роки, неодноразовій учасниці міжнародних змагань. Серед видатних спортсменів-лучників Дуркота Марія, Ставіцкій Кароль, Крук Іван, Олексін Світлана, Тушканов Ігор, Ковачич Ільда, Шуфрич Нестор, Понамарчук Дмитро, Коваль Світлана .

     До складу Закарпатської обласної організації ФСТ «Динамо» України входить 32 КФК правоохоронних структур області і нараховує 4540 осіб.

     Пріоритетним видом спорту в обласній організації стало фехтування. Створена обласна федерація фехтування. В цьому виді спорту досягнуто неабияких успіхів. Яскравим прикладом є блискучі виступи почесного майстра спорту СРСР з фехтування Поліни Ковач, переможниці Спартакіади УРСР в 1963 році, дворазового переможця Кубку УРСР з фехтування в 1964 та 1967 роках, срібного призера чемпіонату УРСР в 1963 році, учасниці чемпіонатах міжнародного рівня. Вікторія Титова – найуспішніша із Закарпатських фехтувальниць, яка ще в юнацькому віці двічі виходила у фінал чемпіонату СРСР серед юнаків та дівчат, в подальшому дворазова чемпіонка УРСР серед дівчат, призер чемпіонату республіки серед юніорів, чемпіонка центральної ради «Динамо», учасниця Олімпійських ігор у Барселоні..

     Видатні спортсмени сьогодення: фехтувальники Яцик Е., Блохіна К., Герей А., сестри Рапинець Аліна та Кристина, Романенко Р.(л/атлетика), Волос І. (греко/римська боротьба), Олеоленко С. та Яремус А., Бан Є. (пауерліфтинг).

     В обласній організації працює будинок фізкультури з трьома залами (ігровий, фехтувальний та борцівський) та стрілецький тир.

     У 2004 році створена обласна комплексна ДЮСШ, в якій займається близько 300 дітей у спортивних секціях:фехтування, греко-римська боротьба, художня гімнастика під керуванням високо-кваліфікованих тренерів-викладачів.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Міністерство мо...

» Спортивний комі...

» Федерація біатл...

» Федерація сучас...

» Національний ол...

 
 

» Коментатор

» Веслування на б...

» Національний ко...

» Союз гирьового ...

» Спорт, інформац...