Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

Запорізька обласна організація ФСТ «Динамо України

Запорізька обласна організація ФСТ «Динамо України

 

     Пролетарське спортивне товариство «Динамо» на Запоріжжі було організовано у 1927 році. На сьогодні Запорізька обласна організація ФСТ «Динамо» України нараховує майже 10000 членів товариства і об¢єднує 48 колективів фізичної культури правоохоронних органів області.

     Щороку понад дві тисячі спортсменів обласної організації беруть участь у спортивних змаганнях різного рівня від найпрестижніших стартів сучасності – Олімпійських ігор до чемпіонатів Світу та Європи, Всесвітніх універсіад.

     Динамівці Запоріжжя почали виходити на передові позиції у 1932-1933 роках. В організації була створена група з провідних спортсменів – чемпіонів, призерів та рекордсменів всесоюзного та республіканського рівня. Серед них С.Борзуленко (п¢ятиборство), В.Циганок (стрибки), В.Пядимов (біг на 100 м), В.Басалаєв – чемпіон України з бігу на 5000 м.

     «Зірковими» для запоріжців були 50-60-ті роки. Саме у цей період рівень фізичної культури та спорту в області був декілька вищій, ніж у більшості регіонів України. Тоді світ і спортсмени СРСР почули імена динамівців Запоріжжя:

     1959-1962 роки – Заслужений майстер спорту СРСР з класичної боротьби Сергій Рибалко став дворазовим чемпіоном світу. Тренував його Заслужений тренер СРСР, майстер спорту Едуард Кляхін, який сам був дворазовим призером чемпіонатів СРСР.

     1981-1982 роки – Заслужений майстер спорту СРСР Геннадій Єрмілов двічи виборов титул чемпіона світу з класичної боротьби.

     У 1980-1985 роках ім¢я запорізького «Динамо» прославляли борці класичного та вільного стилю, самбісти та дзюдоїсти, переможці міжнародних турнірів МСМК В.Умеров, П.Вінніченко, С.Вовк, майстри спорту В.Шкаран, О.Кіриченко, В.Зима, М.Пухальський, М.Шматько, А.Соколов, Є.Свірідов, М.Кудієвський, Л.Майломян, В.Богданов, В.Ільченко, В.Козачухна, В.Дейнега, В.Капліч, В.Столяров. Також багаторазовими переможцями змагань самого високого рівня ставали майстер спорту В.Косюк (стрільба з бойової зброї), майстер спорту міжнародного класу В.Іванов (пожежно-прикладний спорт).

     Наприкінці 90-х років у Запорізькому «Динамо» були підготовлені молоді талановиті спортсмени, які на сьогодні є лідерами збірних команд України зі своїх видів спорту. Першим учасником Олімпійських ігор від Запорізького “Динамо” став МСМК з легкої атлетики Олег Крамаренко, який у складі естафетної команди з бігу 4 х 100 м виборов почесне четверте місце в олімпійській Атланті 1996 року.

     Перша олімпійська нагорода за історію обласної організації була здобута Заслуженим майстром спорту України Романом Зозулею, який у 2000 році у Сіднеї став срібним призером у командній першості зі спортивної гімнастики. Крім нього на цій олімпіаді динамівців Запоріжжя гідно представляли ще четверо спортсменів: Володимир Полікарпенко (триатлон), Костянтин та Олена Рураки (легка атлетика), Олександр Степанян (греко-римська боротьба).

     У 2002 році вперше за всю історію від Запорізької області було делеговано спортсмена для участі у зимовій олімпіаді – у Солт-Лейк-Сіті у змаганнях з бобслею честь України захищав динамівець майстер спорту міжнародного класу Олександр Стрельцов.

     На ХХІХ Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні Армен вже не втратив  свого шансу і в нелегкій боротьбі завоював бронзову нагороду Олімпіади у ваговій категорії до 66 кг.

     У 2004 році була створена і з 2005 року розпочала повноцінну роботу Запорізька комплексна дитячо-юнацька спортивна школа „Динамо”. Сьогодні в шкільних секціях з греко-римської боротьби, дзюдо та самбо, універсального бою, кульової стрільби і кікбоксінгу тренуються майже 400 учнів. Вони тренуються на спорудах спортивного комплексу «Динамо», будинку фізичної культури «Динамо» та навчально-тренувальній базі «Хвиля».

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Федерація біатл...

» Федерація сучас...

» Національний ол...

» Спортивний комі...

» Міністерство мо...

 
 

» Федерація вело...

» Спортивний комі...

» Спорт, інформац...

» FILA

» Дзюдо України і...