Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

Сумська обласна організація ФСТ «Динамо» України

Сумська обласна організація ФСТ «Динамо» України

 

     На Сумщині перші чекістські осередки динамівського руху були створені у 1926 році при Конотопському, Глухівському, Роменському, Сумському та інших окружних відділах ДПУ. В створених осередках активно проводилась робота із залучення до занять фізичними вправами співробітників та членів їх сімей. Пізніше розгорнулася робота по створенню для цього спортивних майданчиків та споруд.

     В 1939 році була створена Сумська область. На громадських засадах динамівську роботу організовувала обласна рада, яка працювала до початку війни. В повоєнні роки робота по відродженню фізкультурного руху на Сумщині розпочалась після звільнення області від окупантів.

     На всіх етапах становлення організації одним із найважливіших напрямків в роботі було надання допомоги керівникам правоохоронних органів в організації фізичної підготовки особового складу, залученню співробітників та членів їх сімей до активних занять фізичною культурою, а також проведення масово-оздоровчих заходів для широкого круга населення. Для виконання цієї роботи в обласній організації є необхідна учбово-матеріальна база - це Фізкультурно-оздоровчий  комплекс "Динамо", побудований у 1991 році та база олімпійської підготовки лижників та біатлоністів «Динамо». Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Динамо» має: ігровий зал, плавальний басейн на 25 м., зали боротьби, тренажерний зал, зал боксу. В комплексі працюють секції з плавання, аеробіки, шейпінгу, рукопашного бою, боксу, армреслінгу, легкої атлетики. База олімпійської підготовки «Динамо»  має досвід по проведенню спортивних змагань по лижним гонкам та біатлону від обласних до національних та міжнародних чемпіонатів. На трасах бази та в ФОК «Динамо» пройшли вишкіл Сумські динамівці-чемпіони та призери міжнародних змагань, учасники олімпійських ігор та чемпіонатів Світу. Серед них члени національних збірних по біатлону: Сергій Седнєв, Віта та Валя Семеренко, Супрун Інна, по лижним гонкам: Анцибор Марина, Антипенко (Завалій) Тетяна, по стрільби із луку: Родіонова Поліна, Малушин Олександр, по легкій атлетиці: Головченко Тетяна, Шияновський Сергій, по боротьбі вільній: Саєнко Світлана, Бурмістрова Катерина, Голуб Юрій, Комісар Дмитро, Муха Вікторія.

     Організацією з моменту її створення підготовлено 15 олімпійців, з яких дві стали призерками Олімпійських ігор – біатлоністки Олена Петрова (1998 р. в Нагано стала срібною призеркою) та Лілія Ефремова (2006 році в Турині стала бронзовою призеркою). Висококваліфікованим тренерським складом підготовлено 8 заслужених майстрів спорту України (Петрова Олена, Водоп’янова Тетяна, Єфремова Ліля, Яковлева Оксана, Семеренко Валентина та Віта – біатлон, Саєнко Світлана та Бурмістрова Катерина – боротьба вільна), 56 майстри спорту України міжнародного класу, понад 170 майстрів спорту України з різних видів спорту.

     Сумська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України налічує понад 8 тисяч членів, які об’єднані в 34 колективи фізичної культури.

     Основною формою організації масової фізкультурно-спортивної роботи є «Динаміади» серед КФК, а також першості, кубки з окремих видів спорту: з міні-футболу, рукопашного бою, офіцерського триборства, волейболу, кульовій стрільбі, де беруть участь всі КФК.

     Велика увага в фізкультурно-спортивному товаристві “Динамо” приділяється розвитку дитячого та юнацького спорту. При Сумській обласній організації є 2 спортивні школи: СДЮШОР з хокею на траві олімпійського резерву та КДЮСШ «Динамо» – позашкільні установи, основною діяльністю яких є підготовка дітей, підлітків та молоді.

     Учбово-спортивну та виховну роботу в КДЮСШ «Динамо» проводять 17 тренерів, з яких: 5 заслужених тренерів України, 8 мають спортивне звання майстра спорту, майстра спорту України міжнародного класу, 1 – Заслужений працівник фізичної культури, 9 мають вищу тренерську категорію, 2 – другу та 5 – першу тренерську категорію. В школі працює 4 відділення: біатлон, лижні гонки, стрільба з лука та боротьба вільна, де займається 240 учнів. Разом з Сумським обласним управлінням та СОО ФСТ «Динамо» України школа займає активну позицію, щодо організації та забезпечення підготовки та участі збірних команд області у Всеукраїнських змаганнях. За ініціативи школи в сумах традиційно в серпні місяці проводяться Всеукраїнські змагання з біатлону пам’яті МСМК Романа Звонкова. За останні 3 роки в школі підготували 1 – МСУМК, 10 – МС України, 49 – КМС і  І спортивного розряду та 277 – масових спортивних розрядів.

     СДЮШОР «Динамо» є одним з кращих осередків в Україні для підготовки спортивного резерву для збірних команд області та України, а також для команд майстрів з хокею на траві серед жінок. Сьогодні в школі займаються 231 учнів, з якими працюють 12 висококваліфікованих тренерів, 5 з яких – заслужені тренери,  6 – майстри спорту України, 5 – мають вищу тренерську категорію, 4 – першу, 2 – другу тренерську категорію. Вихованки школи в складі збірних команд Сумської області протягом останніх років вигравали всі першості України в різних вікових групах, юнацькі молодіжні та Всеукраїнські літі спортивні ігри. 24 вихованки СДЮШОР «Динамо» входять до складу юнацької, молодіжної та національної збірних команд України. За ініціативи тренерської ради та підтримки багатьох спонсорів кожен рік в нашому місті проводяться міжнародні дитячі турніри з хокею на траві, які користуються великою популярністю.

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Національний ол...

» Спортивний комі...

» Федерація біатл...

» Федерація сучас...

» Міністерство мо...

 
 

» Національний ол...

» Федерація легк...

» Федерація біат...

» Федерація панк...

» Союз гирьового ...