Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум
Івано-Франківська обласна організація ФСТ «Динамо» України

Літопис Івано-Франківської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України починається з 1947 року, часу його заснування.

Обласна організація ФСТ "Динамо" України складається із  дванадцяти колективів фізичної культури. Вона стала справжнею кузнею олімпійських чемпіонів.

У 70-х роках минулого століття було закладено основу для спортивно-відпочинкового комплексу, який нині успішно діє в селі Яблуниці Яремчанської міськради. Шанувальники ФСТ "Динамо" України добре пам'ятають імена майстрів спорту І.Маланюка, С. Дячука, В.Кучера, В. Бринзака, В. Дячука, які виборювали призові місця на першостях України та ради ФСТ "Динамо". І мало хто - про те, що секція з біатлону (тренер Б. Просвірін), де гартувалася воля цих спортсменів, була створена 30 років тому на базі звичайної середньої школи у Ворохті.

У 80-х роках була створена секція лижного двоборства (тренери В. Балакшин, А. Іпатов, М. Іпатов), де зростали переможці першостей тогочасного СРСР, України. Учасниками Олімпійських ігор були - чемпіонка світу з ковзанярського спорту Віра Бринзей, майстри спорту міжнародного класу Олександр Просвірін (лижне двоборство), боксери Андрій Федчук, який у 2000 році в Сіднеї виборов бронзову медаль та чемпіон світу серед юніорів Сервін Сулейманов. У класичній боротьбі рівних не було Михайлові Ткачуку, чемпіону світу серед юніорів. Срібним призером першості Європи з боксу став Віктор Поляков, який посів п'яте місце на Олімпійських іграх в Афінах, переможцем чемпіонату Європи в легкоатлетичному спринті став Сергій  Осович.

Викладач Прикарпатського юридичного інституту Тарас Магмет - багаторазовий призер чемпіонатів України, рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон Європи з кульової стрільби.

У 2003 році звання чемпіонки Європи з легкої атлетики серед юніорів в естафеті 4х100м виборола Ірина Шепетюк. Тоді ж на зимовому чемпіонаті України з легкої атлетики майстер спорту Володимир Ковалик встановив рекорд країни з бігу на 800 метрів.

Учасниками Олімпійських ігор 2004 року стало шестеро Прикарпатських динамівців:  Василь Федоришин (вільна боротьба),  Андрій Федчук  та Віктор Поляков  (бокс),  Неля Непорадна та Ірина Шепетюк (легка атлетика) і дзюдоїст Роман Гонтюк, який став срібним призером ігор.  Учасниками «Олімпіади-2008» стають четверо динамівців області:  гімнастка Дар’я Згоба, легкоатлет Ірина Шепетюк дзюдоїст Роман Гонтюк та борець Василь Федоришин. У Пекіні Раман Гонтюк здобуває першу  нагороду серед українців - стає бронзовим призером ігор. Василь Федоришин у вільній боротьбі виборює срібну нагороду. Дар’я Згоба стає восьмою у командному заліку.

Наші жінки-боксери Вікторія Руденко, Оксана Штакун та Олександра Козлан з року в рік посідали перші місця на чемпіонатах України та міжнародних турнірах.

Пишається наша організація своїми легкоатлетами майстрами спорту України Максимом Кривоносом, Ігорем Гелетієм, Андрієм Мельником, Русланом Савчучом.

Щорічно проводяться спартакіади Івано-Франківської обласної організації ФСТ «Динамо» України з службово-прикладних та масових видів спорту (боротьба самбо, офіцерське триборство, прикладна стрільба, легкоатлетичний крос, міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шахи, перетягування канату, гирьовий спорт), фізкультурно-масові заходи та турніри, присвячені державним та відомчим святам.

Літопис товариства продовжує писатися на щорічних спартакіадах в колективах фізкультури, при сходженнях на вершину українських Карпат - Говерлу, на традиційних змаганнях спортсменів-початківців. І немає сумніву - ми ще не раз аплодуватимемо перемогам спортсменів Прикарпаття.