Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

ПОСТРЄХІН Сергій Альбертович

ПОСТРЄХІН Сергій Альбертович

          Народився 1967 року в Херсоні, закінчив Херсонський індустріальний інститут; живе в Херсоні, нині — підприємець.

          Уперше його ім’я гучно забриніло на трасі олімпійського каналу в Крилатському. На початок липня 1977 року тут відбулися фінали чемпіонату країни. Всупереч усім прогнозам фінал каное-одиночок на 1000 м виграв маловідомий херсонський веслувальник Сергій Пострєхін. Більшість фахівців розглядало цей успіх як несподіванку. В наступних гонках молодий веслувальник виступав нерівно, і його не ввели до складу збірної країни.

          Та проминув рік і Сергій знову привернув до себе увагу. Знову на трасі в Крилатському він краще за всіх подолав дистанцію в 1000 м на каное-одиночці. Але й цього разу тренерська рада вирішила, що молодому веслувальникові, ще зарано бути лідером в одиночці. Його все-таки ввели до збірної, але в екіпажі на каное-двійці разом з олімпійським чемпіоном Юрієм Лобановим з Душанбе. У серпні 1978 року відбувся дебют нової двійки на чемпіонаті світу в Белграді: він приніс веслувальникам бронзові медалі на дистанції 1000 м.

— Саме тут, у Белграді, я збагнув, — стверджував згодом Сергій, — що я мав ще знайти своє амплуа. Як виявилося, моя веслувальна манера — суто індивідуальна, і партнерам важко призвичаїтися до мого стилю. До того ж я дійшов висновку, що мені потрібно підсилити міць гребка, вдосконалити тактику. Одне слово, повернувся я додому, до Херсона, з настроєм добитися цілковитого визнання.

          Передолімпійський сезон виявився для Сергія вдалим. З Дніпропетровська до Херсона переїхав багаторазовий чемпіон світу з веслування на каное Василь Юрченко. Він так само вирішив тренуватися під керівництвом тренера О.І. Колибельникова, який виплекав Пострєхіна в школі товариства “Динамо”. Отже, в Сергія з’явився чудовий партнер. А спільні тренування з Юрченком стали для нього справжнім університетом.

          День відо дня він веслував дедалі і міцніше, і темпераментніше. І ось тренерська рада країни одностайно довірили Сергієві Пострєхіну стартувати на чемпіонаті світу в каное-одиночці.

          Гонка в Дуйсбурзі на чемпіонаті світу була однією з найдраматичніших: адже головним суперником Сергія у фіналі був десятиразовий чемпіон ФРН Ельріх Ейке. Тисячі глядачів скандували, щодуху підтримували свого співвітчизника Ейке. Та Пострєхін не знітився, гідно витримав цю дуель на воді. Обидва фінішували майже водночас. Фотофініш показав: Пострєхін виграв 0,03 с і став чемпіоном світу. Ось нарешті й прийшло визнання! Причому на найважчій спринтерській дистанції 500 м.

          Олімпійська регата в Москві принесла Сергію Пострєхіну дві медалі — золоту на дистанції 500 м і срібну — на дистанції 1000 м. Він проявив себе у цих надто складних фіналах як зрілий тактик: уже зі старту він запропонував такий потужний і стрімкий темп, що захопив зненацька навіть досвідчених суперників — чемпіонів світу Любомира Любенова (Болгарія), Тамаша Вихмана (Угорщина). На фініші “золотої” гонки Сергій випередив на 0,12 с болгарського веслувальника.

— Секрет успіху мого учня, — сказав тренер О.І. Колибельников, — у всебічному, гармонійному розвитку його якостей. Фізична сила, швидкість, вправність, велика амплітуда гребків поєднуються з відмінним тактичним мисленням, кмітливістю. Сергій навчився долати труднощі з усмішкою, жартом. Його спокою в гострих ситуаціях можна позаздрити. І, звичайно ж, велику роль у формуванні особистості, бойового характеру Сергія відіграв студентський колектив Херсонського технологічного інституту. В цьому вузі він навчався чотири роки, зарекомендував себе вдумливим, серйозним студентом.

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Спортивний комі...

» Міністерство мо...

» Федерація біатл...

» Федерація сучас...

» Національний ол...

 
 

» Спортивний комі...

» Дзюдо України і...

» Федерація важк...

» Sport analytic

» Волейбол в Укра...