Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

Хмельницька обласна організація ФСТ «Динамо» України

Хмельницька обласна організація ФСТ «Динамо» України

 

     В м. Проскурів при окружному відділі НКВС та особливому відділі ОДПУ весною 1924 року організовується спортивний колектив, який з самого початку свого існування мав футбольну команду та секції боротьби, боксу та стрільби. Особливо добре була організована спортивна робота у прикордонників 22-го Волочиського загону. Проте найсильніший спортивний колектив в 20 – 30 -х роках, сформувався у м. Кам’янець–Подільському. Його основу склав особливий склад 23-го Червонопрапорного загону та курсанти прикордонної школи.

     За результатами Всеукраїнського динамівського огляду-конкурсу 1933 року Волочиський осередок “Динамо” зайняв ІІІ місце серед 32 колективів у ІІІ групі, а Кам’янець – Подільська Прикордонна Застава №2 зайняла І місце серед прикордонних частин.

     В 1935 році в м. Кам’янець – Подільському відбувся фінал чемпіонату Всеукраїнського товариства “Динамо” серед військ прикордонної та внутрішньої охорони НКВС. Прийняло участь 29 команд з 9-ти видів спорту.

     Кам’янецькі динамівці в загальному заліку завоювали почесне ІІІ місце, пропустивши вперед лише команди м. Києва та м. Харкова.

     На теперішній час до Хмельницької обласної організації входять колективи фізичної культури і спорту працівників i військовослужбовців чисельність яких складає 33 колективи, поділені на дві групи, до першої групи входять колективи відомств, а до другої – колективи міськрайвідділів Управління МВС України в Хмельницькій області, загальна чисельність складає 5797 осіб.

     Серед видатних спортсменів організації відзначаємо Сергія Нагорного, заслуженого майстра спорту СРСР, чемпіона ігор ХХІ Олімпіади з веслування. З семи учасників Ігор ХХІХ Олімпіади, які делегувала Хмельницька область – чотири динамівці: службовець ВВ МВСУ заслужений майстер спорту України Андрій Стаднік здобув срібну нагороду з вільної боротьби, службовець ДПСУ заслужений майстер спорту України Ірині Микульчин-Мерлені здобула бронзову нагороду з вільної боротьби, військовослужбовець СБУ майстер спорту України міжнародного класу Василь Матвійчук та працівник УМВС майстер спорту України міжнародного класу Тетяна Філонюк прийняли участь у змаганнях з легкої атлетики (марафонський біг).

     Молодший лейтенант спортивної команди СБУ Дмитро Бойко - заслужений майстер спорту, бронзовий призер чемпіонату світу в командному заліку, переможець чемпіонату світу серед кадетів та юніорів, призер чемпіонату Європи з фехтування.

     Спортсмен-інструктор організації Аліна Комащук - майстер спорту України міжнародного класу з фехтування, чемпіонка Світу серед кадетів та юніорів, учасниця І Юнацьких Олімпійських ігор.

     Старший лейтенант управління Державної охорони Микола Особський – майстер спорту міжнародного класу з кікбоксінгу, чемпіон Всесвітніх ігор,  Світу та Європи, володар кубку Світу.

     Старший солдат за контрактом Василь Михайлінчик – стрілець НАДПСУ, майстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту, дворазовий срібний призер чемпіонату Світу.

     Пріоритетними видами спорту організаціє є веслування на байдарках і каноє, дзюдо, легка атлетика, фехтування, панкратіон, боротьба самбо, гирьовий спорт.

     Хмельницька дитячо-юнацька спортивна школа „Динамо” створена 1 лютого 1992 року при Хмельницькій обласній організації ФСТ „Динамо” спільно з обласним управлінням з питань фізичної культури і спорту. На даний момент в позашкільному закладі займається у відділеннях дзюдо, фехтування та панкратіону 354 вихованця.

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Національний ол...

» Федерація сучас...

» Міністерство мо...

» Федерація біатл...

» Спортивний комі...

 
 

» Національний ко...

» Спортивний комі...

» Федерація важк...

» FILA

» Волейбол в Укра...