Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум
Харківська обласна організація ФСТ «Динамо» України

Харківська обласна організація ФСТ «Динамо» України

 

     Харківська обласна організація – одна з найстаріших серед територіальних організацій товариства в Україні, створена 26 квітня 1926 р. Харкову дісталося цілковито особлива роль в славетній історії Українського товариства «Динамо», бо народжувалося воно і робило найперші кроки в нашому рідному місті.

     Склад організації - 36 КФК, 21000 динамівців. Спортивний комплекс має  спеціалізований зал рукопашного бою, зал гімнастики спортивної, л/а манеж з залом дзюдо, велотрек, л/а стадіон з футбольним полем і трибунами на 10 000 глядачів, тренажерний зал, 2 волейбольних майданчика, 8 тенісних кортів, майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям, гімнастичний майданчик, гуртожиток «Динамо», 3 оздоровчі комплекси. На цій спортивній базі займаються учні КСДЮШОР «Динамо», колективи фізичної культури організації,ветерани спорту, параолімпійці та мешканці  м. Харкова.

     Починаючи з 1964 року, коли харківські динамівці вперше прийняли участь в Олімпійських іграх, де бронзову медаль завоювала плавчиха Тетяна Девятова, по теперішній час 72 харківських динамівця приймали участь в цих найпрестижніших змаганнях сучасності, при цьому переможцями та призерами стали 25 спортсменів, які вибороли 24 медалі різного ґатунку.

     Славу харківському «Динамо» за радянських часів приносили олімпійські чемпіони Олексій Баркалов – водне поло, Катерина Куришко – веслування (байдарка), Рустам Шарипов – гімнастика, Сергій Петренко хокей з шайбою, призери Олімпіад: Анатолій Новіков – боротьба дзюдо, Володимир Долгов – плавання, Михайло Тишко – фехтування.

     За роки незалежності України харківські спортсмени добилися ще більших блискучих перемог на Олімпійських іграх – ХХVІ літні Олімпійські ігри 1996 рік, в м. Атланта - взяли участь 5 харків’ян-динамівців, золота та бронзова медаль – Рустам Шаріпов.

     XXVII літні Олімпійські ігри 2000 рік м. Сідней принесли харківській організації дві золоті та срібну медалі Яни Клочкової, срібну медаль Валерія Гончарова – гімнастика, бронзову медаль Сергія Данильченка з боксу.

     На XXVIII літніх Олімпійських іграх 2004 року у Афінах брали участь 17 харківських динамівців. Знову тріумф Яни Клочкової - дві золоті медалі, плавання; Гончаров Валерій – золота медаль, спортивна гімнастика; Рубан Віктор, Сердюк Олександр – бронзові медалі за стрільбу з лука.

     В XXIX літніх Олімпійських іграх брали участь 22 харківських динамівця: Рубан Віктор – золота медаль, стрільба з луку; Пригоров Олексій – бронзова медаль, стрибки у воду; Сердюк Олександр та Рубан Віктор – 4 місце в команді, стрільба з луку; Тібілов Георгій – 5 місце, боротьба вільна; Хворост  Максим – 7 місце, фехтування.

     За період з 2005 р. по теперішній час найбільш вдало виступали у чемпіонатах, Кубках світу та Європи : ЗМС Алдатов  Ібрагім – чемпіон світу 2006 р., срібний призер 2007 р., 2009 р. срібна медаль чемпіонату Європи, бронзова медаль чемпіонату світу, вільна боротьба; МСУМК Георгій Тібілов - срібна медаль, чемпіонату Європи 2008 рік; ЗМС Рубан Віктор – срібна медаль чемпіонату Європи, 2 місце кубок світу, чемпіон та бронзовий призер чемпіонату світу (2009); МС України МК Коваль Вікторія – срібна медаль чемпіонату Європи, чемпіонка та бронзовий призер чемпіонату світу, стрільба з луку; ЗМС Карюченко Дмитро та ЗМС Хворост Максим - бронза на чемпіонаті світу, срібні призери  Кубку світу з фехтування, ЗМС Бережна Тетяна – бронза на чемпіонаті світу, стрільба з луку; ЗМС Гончаров Валерій – 3 місце на Кубку світу , спортивна гімнастика; МСУМК Снігур Євгенія – виграла Кубок Європи з л/a.

     В цілому за цей період спортсмени організації виграли 148 медалей різного ґатунку з олімпійських видів спорту.

     Щорічно проводяться змагання серед колективів фізичної культури організації з 13 службово-прикладних та не олімпійських видів спорту.

     Тільки за останні 5 років в КФК організації підготовлено : ЗТУ – 9 чол. , ЗМС – 15 чол., МС України МК – 34 чол., МС – 87 чол.

     В числі найкращих спортсменів ЗМС Савінов Віктор – 6-разовий  чемпіон світу та Європи з самбо, ЗМС Івакін Тарас – 5-разовий чемпіон світу та Європи з армреслінгу, ЗМС  Лукін Богдан – 4-разовий чемпіон світу з тайського боксу, ЗМС Савченко Олександр – 3-разовий чемпіон світу та 7-разовий  призер чемпіонаті в світу з гирьового спорту, ЗМС Бутенко Костянтин – 4-разовий чемпіон світу з універсального бою, ЗМС Орлов Юрій -2-разовий чемпіон та 6-разовий призер чемпіонатів світу з гирьового спорту, МСУМК Новіков Василь – чемпіон світу та срібний призер чемпіонату Європи з панкратіону, МСУМК Данченко Андрій – чемпіон світу, переможець етапів Кубку світу з плавання (ласти); багаторазовий чемпіон світу з кікбоксінгу, ЗМС - Артем Васильченко.

     За підсумками всіх сфер діяльності Харківська організація постійний призер огляд-конкурсу ЦР ФСТ «Динамо» України.

     До складу збірних команд України (основний, резервний, кандидатський) входять 156 спортсменів ХОО «Динамо» з 19 олімпійських видів спорту. На 2011 р. до складу збірних команд України (основний, резервний, кандидатський) входять 156 спортсменів ХОО «Динамо» з 19 олімпійських видів спорту, з них 42 спортсмена включено до числа кандидатів на участь у ХХХ літніх Олімпійських іграх у м. Лондоні (Великобританія) на 2012 рік.

     КСДЮШОР «Динамо» має 4 відділення з наступних видів спорту:  легка атлетика, гімнастика спортивна, велоспорт, тхеквондо ВТФ. Навчається 265 юних спортсменів.

     Пріоритетні види спорту: гімнастика спортивна, дзюдо, легка атлетика, стрільба з луку, фехтування, велоспорт на треку, велоспорт МТБ, велоспорт на шосе, тхеквондо ВТФ.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Спортивний комі...

» Міністерство мо...

» Федерація біатл...

» Федерація сучас...

» Національний ол...

 
 

» Союз гирьового ...

» FILA

» Sport analytic

» Веслування на б...

» Федерація важк...