Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

Федоренко І.Н.

Іван Федоренко народився 18 серпня 1944 року в селі Раківщина Овруцького району на Житомирщині.

 

У 1971 році закінчив Київський автодорожній інститут й отримав диплом інженера-механіка. Навчання було перервано трирічною службою в Радянській Армії.

З 1971 року по 1979 рік І. Федоренко працює на керівних посадах у київському тресті "Будмеханізація". В 1980 році закінчує Вищу партійну школу. Надалі ж трудова біографія Івана Никифоровича пов'язана зі спортом. У 1980-1997 рр. Він заступник, перший заступник, голова Центральної Ради ФСТ "Динамо" - однієї із провідних спортивних організацій України. Під керівництвом І.Федоренка представники цього фізкультурно-спортивного товариства виступаючи на XXVI Олімпійських іграх в американському місті Атланті здобули 5 золотих, 1 срібну та 7 бронзових нагород.

 

У житті немає нічого неможливого: вихід можна знайти з будь-якої ситуації, сумлінна щоденна праця - шлях до успіху. Такими є життєві постулати Івана Никифоровича. Він по-філософськи сприймає навколишню дійсність і старається приносити користь Україні на будь-якій посаді. Коли після 17 років роботи в "Динамо" І. Федоренка призначили головою Державного комітету з питань фізичної культури та спорту, з його ініціативи почали переорієнтовувати галузь на створення умов для якомога ширшого залучення населення до масового спорту. Було розроблено комплексну програму "Фізичне виховання - здоров'я нації". З 1999 року стали проводити Всеукраїнські літні спортивні ігри.

 

Іванові Никифоровичу довірили очолювати і Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, створений у 2000 році на базі одразу трьох колишніх державних комітетів. Щоправда, таке об'єднання, як показала практика, виявилось не зовсім вдалим, тож пізніше повернулися знову до старої управлінської моделі.

 

В грудні 1998-го ІX Генеральна асамблея НОК України обрала І.Федоренка президентом Національного олімпійського комітету. Нині він перший віце-президент НОК України.

 

Іван Никифорович - прихильник здорового способу життя, що невіддільний від занять фізкультурою та спортом. Якось під час "прямої лінії" з читачами однієї із всеукраїнських газет він так і сказав: "Ви вранці прокинулися, розім'ялися і і подумайте про своє здоров'я. Адже людина повинна сама загартовувати себе. Ми проводили конференцію "Православ'я, фізична культура і спорт". Один священик нарікав, що в селі йому забороняють роботу спортивних секцій. І митрополит Володимир відповів: "Те, що робиш у церкві, - то для душі. А те, що робиш на спортивному майданчику, - то для здорового тіла. Здорове тіло і душа - благо людини. Благословляю вас на цю роботу".

 

І. Федоренко належить до когорти найавторитетніших спортивних функціонерів України. Його вагомий внесок у розвиток цієї галузі відзначено на державному рівні. Іванові Никифоровичу присвоїли звання "заслуженого працівника фізичної культури України". Він також нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, "Знаком Пошани", медалями "20 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні", "За трудову відзнаку", "В пам'ять 1500-річчя Києва", "Ветеран праці", "За бездоганну службу" ІІІ ступеня. В 1999 році І. Федоренку присвоєно військове звання генерал-майор.

 

Одружений, має двох дорослих дочок.

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Спортивний комі...

» Федерація сучас...

» Національний ол...

» Міністерство мо...

» Федерація біатл...

 
 

» FILA

» Національний ко...

» Чемпіон

» Міжнародний Олі...

» Союз гирьового ...