Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум

Строкач Т.А.

СТРОКАЧ Тимофій Амбросійович– голова Української республіканської ради ВФСТ «Динамо» (1946-1952 рр.)

 

 (4 березня 1903 р, с. Астраханка Приморської області -. 15. Серпня 1963 р, Київ). Народився в сім'ї селянина-бідняка. Українець. Член ВКП (б) З грудня 1927 Депутат ВР СРСР I-IV скликань.

 

Дитинство і юність провів у с. Біла Церква, Приморська область. У 1914 р. закінчив сільську школу, потім працював в господарстві батька. У січні 1924 р. був призваний на строкову службу.

 

В органах внутрішніх справ і держбезпеки: з січня 1924 Служив у військах ОГПУ, червоноармієць 58-го Микільсько - Уссурійського прикордонного округу, Іман. З вересня 1925 навчався у 2-й пограншколі ОГПУ в Мінську, після її закінчення в лютого 1927 - Помічник начальника і начальник застави 56-го Благовіщенського прикордонного округу ОГПУ, з березня 1929 - Помічник коменданта і начальник школи молодшого начскладу п’ятдесят третій Даурської прикордонного округу ОГПУ. З листопада 1932 р. вчився у Вищій прикордонній школі ОГПУ, після її закінчення в грудні 1933 р. служив у прикордонних військах України: командир мангруппи 20-го Славутського прикордонного округу ОГПУ-НКВД, з 29 березня 1935 помічник начальника 24-го прикордонного округу, Могилів-Подільський, с вересня 1936 - Начальник відділення штабу того ж загону.

 

Потім обіймав посади:

• Командир 162-го полку НКВС, Ворошиловград (січень -. Травень 1938 г)

• Начальник штабу 24-го прикордонного округу НКВС (травень -. Липня 1938 р)

• Начальник 25-го прикордонного округу НКВД, Тирасполь, з липня 1940 р. - Кагул (липень 1938 - 28. Березня 1941 р)

• Заступник наркома внутрішніх справ Української РСР (28 березня 1941 - 16. Січня 1946 р)

• Начальник Українського штабу партизанського руху (30 травня 1942 - жовтень 1944 р.), З 2 жовтня 1942 - Член підпільного ЦК КП (б) України

• Начальник Управління по боротьбі з бандитизмом НКВС Української РСР (9 жовтня 1944 - 16. Січня 1946 р)

• Нарком-міністр внутрішніх справ Української РСР (16 січня 1946 - 16. Березня 1953 р)

• Начальник УМВС Української РСР по Львівській області (19 березня - 11. Червня 1953 р)

• Міністр внутрішніх справ Української РСР (3 липня 1953 - 31. Травня 1956 р)

• Заступник міністра внутрішніх справ СРСР (28 травня 1956 -. 8 березня 1957 р)

• Начальник Головного управління прикордонних військ МВС СРСР (28 травня 1956 - 9. Червня 1956 р)

• Начальник Головного управління прикордонних і внутрішніх військ МВС СРСР (9 червня 1956 -. 8 березня 1957 р)

Перебував у розпорядженні Управління кадрів МВС, 22 травня 1957 звільнений по хворобі. З травня 1957 - Пенсіонер. Проживав у Києві.

Звання:

• капітан (3 квітня 1936 р.)

• майор (4 вересня 1938 р.)

• полковник (23 листопада 1939 р.)

• майор ГБ (6 вересня 1941 р.)

• комісар ГБ (14 лютого 1943 р.)

• генерал-лейтенант (6 серпня 1944 р.)

 

Нагороди: (.. 15 січня 1945 р, 25 червня 1954 р) 3 ордени Леніна (... 7 березня 1943 р, 23 січня 1948 р, 6 серпня 1949 р), 2 ордени Червоного Прапора, ордена Суворова I ступеня (2 травня 1945 р.), Вітчизняної війни I ступеня (10 квітня 1945 р.), 2 ордени Червоної Зірки (19 вересня 1952 р.), нагрудний знак «Заслужений працівник НКВС» (4 лютого 1942 р.), 7 медалей.

 

Іноземні нагороди: ордени «Білого Лева» і «. Військовий Хрест 1939 р» (Чехословаччина), «Угорська Народна Республіка» II ступеня (1950) і «Угорська Свобода» срібною ступеня

Повернутися
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Федерація сучас...

» Федерація біатл...

» Міністерство мо...

» Національний ол...

» Спортивний комі...

 
 

» Федерація панк...

» Веслування на б...

» Чемпіон

» Спортивний комі...

» Спорт, інформац...

 
 



Яндекс.Метрика

 

smart tv