Про нас   Новини   Інтерв'ю   Галерея   Контакти   Форум
Черкаська обласна організація ФСТ «Динамо» України

Черкаська обласна організація ФСТ «Динамо» України

 

     Черкаська обласна організація ФСТ «Динамо» України виникла разом з появою на мапі України в січні 1954 року Черкаської області. У березні 1954 року була утворена обласна організація «Динамо», яку очолив начальник обласного УВС, полковник І. М. Мацнев. Але динамівський рух на Черкащину прийшов в ті далекі 20-ті роки двадцятого століття. Осередки товариства з’явились у містах Черкаси, Смілі, Умані, Золотоноші. У довоєнні та повоєнні роки динамівці Черкащини були одними з провідних спортсменів в області та на Україні. Юрій Гринаковський та Федір Якутович, Костянтин Васюрин та Микола Брагін, Дмитро Макушев та Микола Корнієнко, Сергій Гутерчик та Олексій Абдулаєв та багато інших спортсменів високо несли динамівський прапор на всеукраїнських та всесоюзних змаганнях.

     Спортсмени Черкаської обласної організації ФСТ «Динамо» України мають славні традиції на ниві розвитку фізичної культури і спорту. Шість спортсменів-динамівців Черкащини взяли участь, виступаючи на престижних змаганнях людства – Олімпійських іграх: Володимир Атамась (легка атлетика) – 1972 р. та Олександр Мотузенко (веслування на байдарці) – 1988 р., Валерій Перешкура (спортивна гімнастика) – 2000 р. та Віталій Бубон (дзюдо) – 2004 р, Ірина Краснянська (спортивна гімнастика) – 2008 р та Олександра Стаднюк (легка атлетика) – 2008 р. Чотири заслужених майстра спорту України, 7 заслужених тренерів, 18 майстрів спорту міжнародного класу СРСР та України, більше ніж 150 майстрів спорту підготовлено в обласній організації за роки її існування.

     Нині Черкаська обласна організація ФСТ «Динамо» України об’єднує в своїх рядах 9430 динамівців, які згуртовані в 15 колективах фізичної культури правоохоронних органів та рятувальних служб.

     Починаючи з 1954 року, щорічно проводиться Спартакіада зі службово-прикладних та масових видів спорту, традиційні змагання «Козацькі забави», «Золота осінь», «Спортивна родина», змагання серед ветеранів. Багато уваги приділяється розвитку прикладних видів: пожежно-прикладному спорту, стрільбі з табельної зброї, рукопашному бою, офіцерському багатоборству. На чемпіонатах України та ФСТ «Динамо» яскраво вписані імена динамівців Черкащини: Олександра Будніка, Ігоря та Віталія Новгородченко, Василя Нечки (пожежно-прикладний спорт; Наталії Калашник та Володимира Скакуна (прикладна стрільба); Віталія Снесаря та Костянтина Федорова (офіцерське багатоборство) та багато інших.

     Чимало уваги в організації приділяється також спортивному резерву. Чемпіонкою України серед юнаків та юніорів, призером Чемпіонатів Європи за останні два роки становилась Анастасія Сапсай (дзюдо, самбо). Призерами Чемпіонатів Світу, Європи, України ставали фехтувальники: Марина Семенько, Ксенія Перцева, Роман Сидоренко, Іван Бомко, Анастасія та Юлія Єрмолович, а також Андрій Мартинюк (легка атлетика).

     З січня 2007 року функціонує обласна комплексна ДЮСШ «Динамо». Близько 250 дітей відвідує спортивні секції з фехтування, легкої атлетики, тхеквондо, дзюдо, волейболу.

     За містом з 1966 року функціонує комплекс спортивних споруд та приміщень – спортивна база «Динамо», де проходять навчально-тренувальні збори та змагання серед вихованців ДЮСШ, провідних спортсменів «Динамо», представників правоохоронних органів та рятувальних служб області.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Міністерство мо...

» Федерація біатл...

» Національний ол...

» Спортивний комі...

» Федерація сучас...

 
 

» Sport analytic

» Волейбол в Укра...

» Національний ко...

» Союз гирьового ...

» Коментатор